Kinder majses. Opowieści dziecięce

„Kinder majses. Opowieści dziecięce” to niezwykły, sąsiedzki mini-festiwal teatralny, współtworzony przez dorosłych i dzieci – mieszkańców wrocławskiego osiedla Gajowice. W twórczym działaniu przywołamy najpiękniejsze dziecięce opowieści z różnych tradycji i opowiemy je za pomocą dźwięku, plastyki, środków teatru formy .
W międzypokoleniowym projekcie na styku kultur połączymy teatr, przedwojenną historię osiedla i współczesnych sąsiadów. Działając w bezpośredniej okolicy ulicy i placu Icchaka Lejba Pereca, zbadamy twórczość jego patrona, zastanowimy nad uniwersalnymi wartościami, jakie niesie. Przyjrzymy się powstałym przed stuleciem opowiadaniom, ich mitycznym bohaterom i osobliwym zdarzeniom.
Opowiadania Pereca potraktujemy jako inspirację do samodzielnej twórczości. Pod opieką artystyczną mieszkających po sąsiedzku: reżyserów, aktorów, pedagogów teatru, przygotujemy cztery małe formy, damy wyraz naszym odkryciom w różnych teatralnych konwencjach. Zaprosimy mieszkańców, by wspólnie snuć opowieść o społeczności i miejscu, w którym żyjemy.
 
Koncepcja merytoryczna projektu: Marta Kurowska
Opieka artystyczna: Radosław Kasiukiewicz, Bartosz Kurowski, Robert Maniak, Hubert Michalak 
Projekt plakatu: Klaudia Laszczyk

Kalendarium zdarzeń - otwórz

Opowieść o prawdziwym skarbie

12.11., godz. 16.00-19.00
15.11. godz. 16.00-19.00 | filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Lwowska 21

Kiedy ubogi drwal wyszedł w upalną noc przed drzwi swojego domu, wszędzie było cicho i pusto. Wysoko, nad jego głową rozciągało się tylko rozjarzone gwiazdami niebo. Zdawało się, jakby w miasteczku nie było nikogo, tylko on i Bóg. Stary drwal poskarżył się Bogu na swój lichy los i poprosił o łaskę. A wtedy jego oczom ukazał się dziwny płomień…
Zapisane na kartach książki opowiadanie przemienimy w teatr. I to dosłownie! Odkryjemy niezliczone możliwości, które kryje papier: będziemy składać, rozkładać, wycinać, zawijać. Z płaskich arkuszy zbudujemy trójwymiarowe światy, ożywimy postaci, przemierzymy drogę. I stworzymy papierowe przedstawienie!
Spotkanie prowadzi Hubert Michalak.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na stronie tedwukropek.pl.

Jak mogę wziąć udział w spotkaniach?

  1. Pobierz formularz zgłoszeniowy ze strony tedwukropek.pl
  2. Zapisz go na swoim komputerze / telefonie.
  3. Wypełnij wszystkie pola. Nie zapomnij zapisać zmian!
  4. Odeślij na adres: info@tedwukropek.pl
  5. Potwierdzenie oraz szczegółowe informacje dotyczące udziału w warsztatach otrzymasz drogą mejlową.

Projekt pn. „Kinder majses. Opowieści dziecięce” jest dofinansowany w ramach Programu „Mikrogranty NGO”, realizowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerzy: Fundacja Dialogu Kultur Etz Chaim, Miejska Biblioteka Publiczna
Image