TUP TUP Pierwsze kroki w teatrze

Cykl sensualnych warsztatów teatralnych, adresowany do dzieci w wieku od 9 do 24 miesięcy i ich rodziców, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością.

TUP TUP to zaproszenie w podróż stymulującą wszystkie zmysły, w podróż kojącą i bezpieczną. Inspirowaną najciekawszymi spektaklami nurtu inicjacyjnego oraz wyjątkowymi dziełami światowej sztuki dla dzieci, pobudzającą kreatywność i rozwijającą wyobraźnię. Doświadczamy multimediów, animacji, tańca, muzyki, teatru i słowa. Wyruszamy w fascynujący świat i na wyprawę w głąb siebie. Samodzielnie tworzymy i przyglądamy się sztuce tworzonej przez innych. To teatr dla najnajmłodszych, w którym dziecko nie jest już tylko obserwatorem. Każdy warsztat jest małym przedstawieniem, a dziecko znajduje się w centrum, jest jego aktywnym twórcą.

TUP TUP to także przestrzeń wzmacniania relacji rodzic – dziecko i stymulowania elementów komunikacji niewerbalnej między nimi. Wprowadzamy działania integracyjne dla rodziców, a każdy warsztat kończy się krótką ewaluacją.

koncepcja merytoryczna i prowadzenie warsztatów: Bartosz Kurowski, Joanna Pietras,
projektowanie narzędzi edukacyjnych: Tomasz Malczuk