Aktualności

Wałbrzych AR - dzień pierwszy

Pochodzimy z różnych krajów, mówimy w kilku językach. Mamy różne doświadczenia, ale wiele talentów i nieskrępowany entuzjazm. Twórczo przedstawiliśmy nasze oczekiwania i obawy, ustaliliśmy zasady. Chyba najważniejszą z nich zaproponowała Julka: „pomagamy spełniać marzenia innych”.

Wałbrzych AR - dzień drugi.

Wybraliśmy się na spacer badawczy. Przemierzaliśmy nasze codzienne drogi, które dobrze znamy, ale na każdej z nich dokonywaliśmy nowych odkryć. Rozbudziliśmy wszystkie zmysły, by lepiej poznać miasto i siebie nawzajem..

Wałbrzych AR - dzień trzeci.

Śmiało możemy napisać, że to dzień odkryć:
Pan na ulicy odkrył, co oznacza wielki, narysowany kredą na chodniku skrót LwT.
Pan w sklepie z antykami odkrył, że starocie, które sprzedaje, wydają piękne dźwięki i świetnie nadają się do stworzenia orkiestry.

Wałbrzych AR - dzień czwarty

Dziś leje – od samego rana. Ale deszcz nie przeszkodził nam w pracy. W poszukiwaniu drobnej pomocy i inspiracji przemierzaliśmy zakamarki Teatru Lalki i Aktora, aż dotarliśmy do pana Ireneusza Marciniaka. Pan Ireneusz jest konstruktorem i prawdziwym czarodziejem.

Wałbrzych AR - dzień piąty

Dzień piąty. Kiedy ostatnio ucięliście sobie pogawędkę z przypadkowo napotkaną osobą? My dziś rozmawialiśmy z wieloma mieszkańcami Wałbrzycha: pytaliśmy o ich samopoczucie (wiecie, ze czasami samo pytanie wystarczy, żeby ktoś się uśmiechnął?), pozdrawialiśmy przyjaznym „dzień dobry”,

Wałbrzych AR - dzień szósty

Dzień szósty. Dziś długo dyskutowaliśmy. Rozmawialiśmy, o czym chcielibyśmy opowiedzieć naszym gościom, co chcemy im od siebie dać. Zastanawialiśmy się również, jak możemy działać wobec nich samych oraz miejsc, w których mieszkają i pracują.

Wałbrzych AR - dzień siódmy

Dzień siódmy. Dziś dołączył do nas Bartosz. Pod jego opieką będziemy pracować nad działaniami performatywnymi. Na cześć przybycia nowe prowadzącego skakaliśmy całe siedem minut. Bez przerwy!

Wałbrzych AR - dzień ósmy

Dzień ósmy. Pękamy z dumy :-) Mamy już scenariusz naszego spaceru performatywnego, czterech performensów w przestrzeni miasta oraz wielkiego finału na scenie Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu!

Wałbrzych AR - dzień dziewiąty.

Bawimy się w teatr! Podczas naszego pierwszego spotkania chcieliśmy chodzić po lampach, wymyślić miejsce, w którym ludzie poruszają się tylko na deskorolkach, a całe miasto jest „do góry nogami”, marzyliśmy o kąpieli w rzece czekolady, jednorożcach i pegazach.

Wałbrzych AR - finał

"Następnego dnia gazety opisały przerażającą historię słonia, który został ukradziony burmistrzowi z wieżowca przy pomocy wiolonczeli, historię tygrysa, który przyplątał się do wieży zegarowej i gdy tylko nastało południe zaczął miauczeć jak kotek i prosić wszystkich o mleko oraz historię miasta, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy, gdy wybija godzina 12.00."

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Po drugiej stronie ulicy jest teatr. Znamy już grupę śmiałków, którzy wyruszą z nami w ekscytująca teatralną podróż w ramach programu "wałbrzych.AR". Zajrzyjcie do swoich skrzynek mejlowych - znajdziecie w nich informacje, co będzie Wam niezbędne podczas naszej eskapady.

Jesteście ciekawi, jak dzieciaki w wieku 8-12 lat widzą teatr, który wydarza się "po drugiej stronie ulicy"? Zapraszamy do oglądania!

Uczestnicy programu wałbrzych.AR

lato w teatrze
Instytut teatralny
e-teatr
TLiA
Gmina Wałbrzych
Bogler
Śnieżka
lato w teatrze
Instytut teatralny
e-teatr
TLiA
Gmina Wałbrzych
Bogler
Śnieżka
© 2017 "Fundacja t:" All Rights Reserved. Designed By RoMa