Aktualności

Wałbrzych AR - dzień pierwszy

Pochodzimy z różnych krajów, mówimy w kilku językach. Mamy różne doświadczenia, ale wiele talentów i nieskrępowany entuzjazm. Twórczo przedstawiliśmy nasze oczekiwania i obawy, ustaliliśmy zasady. Chyba najważniejszą z nich zaproponowała Julka: „pomagamy spełniać marzenia innych”.

Wałbrzych AR - dzień drugi.

Wybraliśmy się na spacer badawczy. Przemierzaliśmy nasze codzienne drogi, które dobrze znamy, ale na każdej z nich dokonywaliśmy nowych odkryć. Rozbudziliśmy wszystkie zmysły, by lepiej poznać miasto i siebie nawzajem..

Wałbrzych AR - dzień trzeci.

Śmiało możemy napisać, że to dzień odkryć:
Pan na ulicy odkrył, co oznacza wielki, narysowany kredą na chodniku skrót LwT.
Pan w sklepie z antykami odkrył, że starocie, które sprzedaje, wydają piękne dźwięki i świetnie nadają się do stworzenia orkiestry.

Wałbrzych AR - dzień czwarty

Dziś leje – od samego rana. Ale deszcz nie przeszkodził nam w pracy. W poszukiwaniu drobnej pomocy i inspiracji przemierzaliśmy zakamarki Teatru Lalki i Aktora, aż dotarliśmy do pana Ireneusza Marciniaka. Pan Ireneusz jest konstruktorem i prawdziwym czarodziejem.

Wałbrzych AR - dzień piąty

Dzień piąty. Kiedy ostatnio ucięliście sobie pogawędkę z przypadkowo napotkaną osobą? My dziś rozmawialiśmy z wieloma mieszkańcami Wałbrzycha: pytaliśmy o ich samopoczucie (wiecie, ze czasami samo pytanie wystarczy, żeby ktoś się uśmiechnął?), pozdrawialiśmy przyjaznym „dzień dobry”,

Wałbrzych AR - dzień szósty

Dzień szósty. Dziś długo dyskutowaliśmy. Rozmawialiśmy, o czym chcielibyśmy opowiedzieć naszym gościom, co chcemy im od siebie dać. Zastanawialiśmy się również, jak możemy działać wobec nich samych oraz miejsc, w których mieszkają i pracują.

Wałbrzych AR - dzień siódmy

Dzień siódmy. Dziś dołączył do nas Bartosz. Pod jego opieką będziemy pracować nad działaniami performatywnymi. Na cześć przybycia nowe prowadzącego skakaliśmy całe siedem minut. Bez przerwy!

Wałbrzych AR - dzień ósmy

Dzień ósmy. Pękamy z dumy :-) Mamy już scenariusz naszego spaceru performatywnego, czterech performensów w przestrzeni miasta oraz wielkiego finału na scenie Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu!

Wałbrzych AR - dzień dziewiąty.

Bawimy się w teatr! Podczas naszego pierwszego spotkania chcieliśmy chodzić po lampach, wymyślić miejsce, w którym ludzie poruszają się tylko na deskorolkach, a całe miasto jest „do góry nogami”, marzyliśmy o kąpieli w rzece czekolady, jednorożcach i pegazach.

Wałbrzych AR - finał

"Następnego dnia gazety opisały przerażającą historię słonia, który został ukradziony burmistrzowi z wieżowca przy pomocy wiolonczeli, historię tygrysa, który przyplątał się do wieży zegarowej i gdy tylko nastało południe zaczął miauczeć jak kotek i prosić wszystkich o mleko oraz historię miasta, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy, gdy wybija godzina 12.00."

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Dołącz do nas

Jeśli masz od 8 do 12 lat i chcesz dołączyć do dwutygodniowej twórczej przygody, przygotuj pracę w dowolnej formie na temat: Po drugiej stronie ulicy jest teatr.
Wyobraź sobie, że całe miasto jest ogromną teatralną sceną. Przechodzą przez nią korowody barwnych postaci, miejskie dźwięki układają się w fascynujący utwór muzyczny, a zegar na ratuszowej wieży był świadkiem niejednej zabawnej lub dramatycznej historii. Wybierz swoją ulubioną formę twórczości: może to być tekst literacki, praca plastyczna lub dźwiękowa, fotografia lub krótki film i opowiedz nam o teatrze, który wydarza się tuż za Twoim oknem, „po drugiej stronie ulicy”.

Wszystkie prace powinny zostać opisane według wzoru:

imię i nazwisko uczestnika:
wiek uczestnika:
telefon kontaktowy rodzica / opiekuna:
e-mail rodzica / opiekuna:

Na zgłoszenia (zawierające zgodę na uczestnictwo w warsztatach i podpisany Regulamin) czekamy do 6 czerwca 2018 r. do godz. 15.00 pod adresem:

Teatr Lalki i Aktora
ul. Jana Brzechwy 16
58-300 Wałbrzych
z dopiskiem: „Lato w Teatrze”

Listę uczestników warsztatów opublikujemy na stronie internetowej
tedwukropek.pl oraz teatrlalek.walbrzych.pl do dnia 11 czerwca 2018.
Informacji dotyczących warsztatów udziela Marta Kurowska lato@tedwukropek.pl
oraz Karolina Sobolewska k.sobolewska@teatrlalek.walbrzych.pl

Uczestnicy

lato w teatrze
Instytut teatralny
e-teatr
TLiA
Gmina Wałbrzych
Bogler
Śnieżka
lato w teatrze
Instytut teatralny
e-teatr
TLiA
Gmina Wałbrzych
Bogler
Śnieżka
© 2017 "Fundacja t:" All Rights Reserved. Designed By RoMa